Infinity Rooftop Pool With Full Burj Khalifa View

  • 100 m²
  • 2 sovrum
  • 3 badrum

Lägenheten Infinity Rooftop Pool With Full Burj Khalifa View Dubai med 2 sovrum ligger endast 1 km från tågstationen Business Bay och 5 minuter till fots från Treehouse. Den här 100 m² stora lägenheten har utsikt över staden och erbjuder gästerna avkoppling med bubbelpool.

Lägenheten Infinity Rooftop Pool With Full Burj Khalifa View erbjuder gästerna balkong, sitthörna och vardagsrum, samt moderna bekvämligheter som luftkonditionering. Den här lägenheten erbjuder gästerna badrumsfaciliteter, såsom torktumlare, badlakan och handdukar. Du har också tillgång till en separat toalett och en dusch.

Lägenheten Infinity Rooftop Pool With Full Burj Khalifa View erbjuder gästerna överraskande bekvämligheter som hydromassagebadkar och lekområde. Lägenheten ger också gästerna tillgång till ett fitnesscenter, vilket ytterligare förbättrar deras upplevelse.

Boendet erbjuder gästerna bekvämligheter för självhushåll, inklusive vattenkokare, kylskåp och köksredskap.

Gästerna kan besöka Fontänen i Dubai cirka 25 minuter bort till fots. Gästerna kommer att bo inom 2 km från Ḩadīqat aş Şafā. Dubai Aquarium & Underwater Zoo ligger också cirka 30 minuter bort till fots. Tunnelbanestationen Burj Khalifa / Dubai Mall är också belägen mindre än 1 km bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Infinity Rooftop Pool With Full Burj Khalifa View Dubai
3Br In Paramount With Panoramic Infinity Pool
Mobilpris

3Br In Paramount With Panoramic Infinity Pool

0 m från boendet
USD 221 USD 199
per natt
Spectacular Views On High Floor With Infinity Pool
Mobilpris

Spectacular Views On High Floor With Infinity Pool

6.5
Ganska bra 2 recensioner
1 m från boendet
Luxury 1Br High Floor Paramount Midtown
Mobilpris

Luxury 1Br High Floor Paramount Midtown

10
Exceptionellt 2 recensioner
22 m från boendet
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Dubai Creek SPB Flygplats
    13 km

    Tågstationer

    Business Bay Station
    1 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    Transfer

    • Flygplatstransfer (mot avgift)

    Aktiviteter

    • Fitnesscenter

    Boendetjänster

    • Säkerhetsfack
    • 24-timmars säkerhet
    • Frisersalong
    • Hushållning
    • Tvätt
    • Kemtvätt
    • Matinköpsservice
    • Affärer/kommersiell service

    Matställen

    • Restaurang
    • Bar/lounge

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Torktumlare
    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar
    • Barnpool
    • Lekplats för barn
    • Barnklubb

    Fritid

    • Oändlighetspool
    • Takpool
    • Strandparasoll
    • Solsängar
    • Jacuzzi
    • Pool med utsikt

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Sittgrupp
    • Terrass
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord
    • Strykservice

    I badrummet

    • Tvättmaskin
    • Gratis toalettartiklar

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Hiss
    • Kafé
    • Rökdetektorer
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:59
    Utcheckning: senast 11:00
    LicensnummerBUS-PAR-YZKGL
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av lägenheten Infinity Rooftop Pool With Full Burj Khalifa View?
      Populära sevärdheter nära lägenheten Infinity Rooftop Pool With Full Burj Khalifa View inkluderar bland annat Dubai Aquarium & Underwater Zoo, Fontänen i Dubai, Ḩadīqat aş Şafā.
    • Hur stort är lägenheten Infinity Rooftop Pool With Full Burj Khalifa View?
      Lägenheten Infinity Rooftop Pool With Full Burj Khalifa View är 100 m² stort.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Dubai Creek SPB Flygplats
    13 km

    Tågstationer

    Business Bay Station
    1 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Infinity Rooftop Pool With Full Burj Khalifa View Dubai

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng